1

Temat: Wentylacja

Aby prawidłowo dobrać wentylator, musimy znać zależność sprężu do wydatku. Punkt pracy ( wymagany spręż i wydatek) powinien się znajdować w takim miejscu charakterystyki ( będącej krzywą), w którym zwiększenie oporów przepływu, na przykład na skutek zabrudzenia filtra powietrza, nie spowoduje dużego zmniejszenia wydatku. Istotne jest też sprawdzenie, jaki jest pobór prądu w oczekiwanym punkcie pracy. Będzie to decydowało o kosztach eksploatacji rekuperatora. Jego niewłaściwy dobór może być także przyczyną hałaśliwej pracy wentylatorów.

___________________________
[reklama i dowiedz się więcej

Ostatnio edytowany przez riga (2014-03-05 20:47:07)

2

Odp: Wentylacja

Istotne tez jest aby odpowiednio dobierać kominy do kominków.

forum.pasywny-budynek.pl

3

Odp: Wentylacja

Moim zdaniem równie ważna jest odpowiednia kratka wentylacyjna, która posiada system regulacji powietrza, o taka: [reklama] Zdecydowanie sprawdzi się w sytuacjach gdy w domu odczuwalna jest wilgoć spowodowana złym przepływem powietrza.

4

Odp: Wentylacja

JA mam u siebie rekuperację i jestem bardzo zadowolony. Obawiałem się kosztów ogrzewania, dlatego dokupiłem kominek typu koza i zapłaciłem o 600zł mniej za ogrzewanie. Drewno do kominka lub brykiet co wolisz można kupowac przez serwis zakupowy [...]

5

Odp: Wentylacja

Wentylacja to coś, co musi być wykonane z jak największą dokładnością. Z tego powodu najlepiej jest korzystać z takich rozwiązań, które będą stuprocentowo skuteczne. Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałem się na system [reklama]. To nie tylko wentylacja, ale również ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. Do systemu zaliczana jest też klimatyzacja co oznacza, że zarówno w lecie jak i w zimie mogę mieć w swoim domu idealną temperaturę. Natomiast co do samej wentylacji – ona również działa idealnie, co dla mnie jest szczególnie istotne ze względu na moją alergię. [reklama] mogę śmiało polecić każdemu, gwarantuje że wszystko sprawdzi się perfekcyjnie i będziecie zadowoleni tak jak ja.