Temat: Dom parterowy czy piętrowy?

Witam,
Jestem na etapie projektowania domu, mam dwie inspiracje pierwsza to dom parterowy a druga to dom piętrowy. Oba typy bardzo mi się podobają. Wiem, że dom piętrowym wiąże się ze schodami, które mogą być problemem na starość i nie tylko. Natomiast dom parterowy będzie zajmował większą powierzchnie działki. Oczywiście zakładam, że oba domy mają taką sama ilość pomieszczeń. Czy ktoś z Państwa miał może okazję mieszkać w jednym i drugim i jest w stanie podać wady i zalety każdego? Zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

2

Odp: Dom parterowy czy piętrowy?

A w jakim domu Pani mieszkała?
Ja przez 10 lat mieszkałem w domu piętrowym i przeklinałem tamte schody przynajmniej raz w miesiącu. Trzeba mieć na uwadze, że jeżeli jest się osobą o słabym zdrowiu wchodzenie po schodach, może sprawiać problemy. Sam jestem teraz posiadaczem domu parterowego z tarasem i dużym ogrodem, z doświadczenia wiem, że jeżeli zatrudni Pani zawodowca, to wykona on projekt, dopasowując go, by spełniał Pani potrzeby.

forum.pasywny-budynek.pl

3

Odp: Dom parterowy czy piętrowy?

kamil9 napisał/a:

A w jakim domu Pani mieszkała?
Ja przez 10 lat mieszkałem w domu piętrowym i przeklinałem tamte schody przynajmniej raz w miesiącu. Trzeba mieć na uwadze, że jeżeli jest się osobą o słabym zdrowiu wchodzenie po schodach, może sprawiać problemy. Sam jestem teraz posiadaczem domu parterowego z tarasem i dużym ogrodem, z doświadczenia wiem, że jeżeli zatrudni Pani zawodowca, to wykona on projekt, dopasowując go, by spełniał Pani potrzeby.

Całe życie mieszkałam w blokach a najniższych piętrach. Teraz kiedy mam już męża i dzieci mieszkanie to dla nas za mało. W domu potrzebowałabym minimum 5 pokoi, duży salon z jadalnią, duża kuchnie i przynajmniej 2 łazienki. Widziałam projekty domów parterowych spełniających moje wymagania, niestety kosztem wielkości pokoi.